17 Aralık 2017 Pazar   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

HAFTANIN KONUĞU

 

BU HAFTAKİ KONUĞUMUZ ÇİÇEĞİ BURNUNDA GENEL SEKRETER ERDOĞAN ÖZ.

Bu haftaki konuğumuz çiçeği burnundaki genel sekreter .Sayın Uzman Dr. Erdoğan ÖZ .
Bu hafta derneğimiz yönetim kurulu üyemiz aynı zmanda sitemizinde  köşe yazarı olan Sayın Abuzer Özavcıyla birlikte haftanın konuğunu aldık .
Anadolu Hayad Genel Başkanı Ybabar- 
Sayın genel sekreterim Her hafta bir konuk isimli röpörtajımızın bu haftaki kounuğu olarak öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için derneğimiz adına teşekkürlerimi sunarım.
Genel Sekreter ÖZ
Aslında sizin benimle böyle bir röportajı yaptığınız için ben kurumum adına teşekkür ederim. 
Ybabar- Sayın Öz malumunuz uzman Aile hekimisiniz, önceleri tabiri cayiz ise 4000 potansiyele sahip bir mahlenin aile hekimyken ve  gayet rahat bir iş yaparken  neden yediyüzbin nufusun kahrını çekmeye talip oldunuz. elinizi taşın altına koydunuz.
E.Öz- Ben zoru seven biriyim . basit olanı hekes yapar ,önemli olan zoru başarmaktır. ben Adıyaman hizmet etmekle , öncelikle insanlara hizmet etmekle gayet mutluyum. kısacası zor benm işim .
A.Özavcı - Sayın Öz ; Malumunuz hastaların memnun olabilmesi için öncelikle personelin memnun olması gerekiyor. personelin memnuniyeti hakkında neler yapacaksınız. yönetim anlayışınızda hasta odaklı bir çalışma sistemimi yoksa hem hasta hemde personel odaklı bir çalışma sistemimi olacak.
Genel Sekreter Öz - Tabiki ikinci şık olan hem hasta hemde personel odaklı birprensibe sahibim. personelimin tabiki görüşleri önemli onların memnuniyeti önemlidir. onlar memnun olacakki vatandaşa güler yüzlü daha iyi bir hizmet suna bilsinler.
Ybabar- Sayın Öz ilin vekilleriyle ilin sağlık müdüryle ranız nasıl , taleplerinize cevap verebiliyorlarmı. 
Genel Sekreter Öz - Gayet iyi hiç bir sorunumuz yok . taleplerimizi rahatlıkla iletiyoruz. onlarda ellerinden geleni yapıyorlar.
A.Özavcı - sayın Öz , 400 yatak hastaneye ne zaman geçeceksiniz .
Genel Sekreter Öz - Mayıs ayı içersinde geçmeyi planlıyoruz. daha erkenede çekebiliriz. yavaş yavaş taşınacağız. bazı yerleri yeniden tadilata alıyoruz ., yeniden yapıyoruz. beğenmediğimiz yerleri değiştiriyoruz. 
Ybabar- Herkesin merakla beklediği ve nufusun büyük çoğunluğunun kaydığı eski ssk hastanesi ne olacak kapatacakmısınız. biz dernek olarak oranın kapatılmasına şiddetle karşıyız. orası büyük bir nufusa hizmet etmekte ,en azından polikinlik ve acil hizmeti vermelidir. 
Genel Sekreter Öz- sizlerin görüşleirini önemsiyorum. çok hoşuma gidiyor. karşılıksız bu taleplerinizden sadece halkı düşünerek yaptığınız bu taleplerden dolayı teşekkür ederim. Evet bende aynen sizin gibi düşünüyorum , ama malumunuz ,görüyorsunuz parça parça olmuş kurumlarda personel sıkıntısı çekiyoruz. ama oaranın poliknilik olarak veya acil hizmeti anlamında hizmete devam etmesinden yanayım, gerek personeller arasında gerkese halka dönük olaral çalıştaylar yapıp en mantıklı yolu bulmak zorundayız. kimsenin o bölgede vatandaşın mağdur olmasını istemez. bizler vatandaş için buralardayız. Devlet Hastanemiz ise şimdilik hizmet vermeye devam edecek .anacak orası hakkında çok ciddi projeler düşünüyoruz .çok modern bir hizmet binasına kavuşturmayı planlıyoruz. Kadın ve doğum hastanesi ise şuan tıp fakültesi olarak kullanılan yere taşınacaktır. yeni yapılan 400 + 200 yatak hastanemiz yapılana kadar .
Ybabar- Sayın Öz , belki bu soruyu ben değildi bir sendikacının sorması gerekiyor ama. hasta ve hasta yakınlarına daha iyi hizmet verebilmeleri için personelin aklının evinde çocuğunda olmaması gerekiyor. personele bir ilki yaparak kreş yapmayı düşünüyormusunuz.
A.özavcı. mesela 400 Ytak hastanenin içinde
Genel Sekreter Öz- Dedim ya sizlerle konuşmak bana keyif veriyor. fikirler ediniyorum .çok güzel bir düşünce notumu alıyorum. ciddi bir şekide beyin yoraacam .
Ybabar- mesela taşınan bu binalardan birini düşüne bilirsiniz. 
Genel Sekreter Öz. Neden olmasın. 
Ybabar- Sayın Öz son olarak neler söylemek istersiniz.
Genel Sekreter Öz- şimdi en büyük sıkıntımız günlerdir kamuoyunu meşkul eden ve yüzde yüz hak verdiğim kadın doğum uzmanı eksikliğidir. yeni açıklanan kurada 2 hekim verildi ama malesef 2 hekimimizde  aday adayı olarak istifa ettiler. inşallah çözüm buluruz. bundan sonra tamamen yoğunlaştığımız 400 yatak hastanemizin bitimi için süratle çalışıp ili sağlık alanında modern bir tesise kavuşturup vatandaşın kaliteli ,nitelikli sağlık hizmeti almalarını sağlamaktır. Her ne kadar ailem çocuklarım bana darılmışslarda. çünkü ben 5 oldumu evime giden bir adamdım. şimdi artık nerdeyse iş yerinde yatacam , ilçeleri gezmek zorundayım. ordaki eksiklikleri görüp acilen çözmek zorundayım. artık onlarla bir şekilde helalleşirim. ben işimi en iyi yapmak zorundayım. o yüzden oturdum buraya. 
Derneğiz anadolu hayadı ve fikirlerinizi cidden önemsiyorum . sizlerle projeler yapmak ortak akılla hareket etmek istiyorum. sizin dediğiniz gibi sağlıkla ilgili bütün sivil toplum örgütlerinin fikirleri önemlidir. istişarelerimizi sıklaştıracağım.  ve son olarak tüm Adıyamanlı hemşerilerimiz. bizlere güvenmesini ,bizlere inamasını isityorum . herkese sağlık ve mutluluklar diliyorum.

 
Tarih       : 08 Mart 2015
 
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | www.anadolusaglikfm.com | Copyright © 2015

 

rt.png (35×20) RadyoSitesiKur